Тим хто досі не розуміє навіщо фотографуватися

Нещодавно я натрапила на історію життя пари всесвітньо відомої фотографині Ені Лейбовіц та письменниці Сюзен Зонтаг.

Нагадую, Лейбовіц, та фотографиня, що зняла портрет оголеного Джона Ленона, що обіймає Йоко Оно за 5 годин до його вбивства та всіх можливих зірок голівуда, президентів, членів королівських родин.

Саме літературному критику Зонтаг належить саття про кемп, опублікована ще у 1964 році, на якій побудували ідею останнього передковідного Met Gala у 2019 році. Пам’ятаєте це безумство?

Susan Sontag (1933-2004), American writer, France, on November 3, 1972. (Photo by Jean-Regis Rouston/Roger Viollet via Getty Images)

Усі книги та публікації Сьюзен Зонтаг, літературного та театрального критика починаючі від 1960х років були присвячені складним явищам у мистецтві, літературі та соціальному житті. Вона б могла так і залишитися широко знаною у вузьких колах високочолою розумницею, якби не її знімки.


Її публічний образ транслював естетику інтелекту, яка стала такою популярною у 1970-ті.


Давайте Аналізувати
  • Зонтаг вбиралася здебільшого в темні ахроматичні кольори: чорний, білий, сірий.
  • Інтелект у письменниці поєднувалися із непересічною зовнішністю. Через генетичні особливости широке пасмо чорного волосся біля обличчя передчасно посивіло і вона майже ніколи не зафарбовувала його. Вона була високою на зріст, статною, вбиралася актуально, але різко відрізнялася від тогочасного поняття про жіночу привабливість.

  • Пози, що вона обирала для фотографування були майже однаковими: портрети зблизька, за роботою, цигарка в руках, обійми з єдиним сином, невід’ємний прямий погляд.
  • Зонтаг ніколи не розповідала про себе словами. Цю порожнечу для пересічного потенційного читача заповнювали її знімки. Усі вважали її зверхньою та холодною, але цю думку спростували щоденники, видані посмертно. Жінка дуже тонко переживала сучасність та особисте.

Її життя було схоже на сьогоденне тим, що вона весь час опинялася перед камерами. За іронією долі у 1989 році вона зустріла фотографиню Ені Лейбовіц, яка вже на той час знімала для обкладинок журналів усіх зірок сучасності. 

Це був союз надзвичайно сильних особистостей. Факт, що пара наважилася на народження спільної дитини у 2001, коли Ені було 52, а Сюзен 68 років і сурогатним батьком дівчинки став син Зонтаг, доводить це. Щоправда, потім Лейбовіц зізналася: партнерка не хотіла дітей, а вона просто вирішила за двох. За три роки, коли у родині мали з’явитися ще двоє малюків, але вже від сургатної матері, письменниця програла поєдинок з лейкімією.

В останні дні життя Сьюзен Зонтаг, вже у лікарні, Лейбовіц зробила серію знімків подруги, які розлютили сина письменниці так сильно, що він розірвав стосунки із фотографинею.

Я не читала жодної її книги, але збираюся і ті, що мене зацікавили ви зможете знайти за активними посланнями.

СЬЮЗЕН ЗОНТАГ. ЖЕНЩИНА, КОТОРАЯ ИЗМЕНИЛА КУЛЬТУРУ XX ВЕКА

Про фотографію

Заново рожденная. Дневники и записные книжки 1947-1963

Книга Хвороба як метафора

 

“Сьюзен поза поняттям лесбійка. Знаю, що кажу дещо вкрай неполіткоректне, але окрім того факта, що в неї трапляються романи з жінками, у ній немає нічого, що б належало до цієї категорії. Я думаю про неї як про Венеру, яка бере союз із Герою, про величну олімпійську богиню, яка занаходиться поза категоріями та за межами сексуальності” (Журнал Citizen K, 05.2012. Переклад мій).

Друзі, якщо ви досі “не любите фотографуватися”, а свою професійну тему вважаєте надто складною для пересічного читача і при цьому хочете розширення аудиторії — візуалізація, яка промовлятиме без слів або зі словам — ваш союзник.

Сюзен Зонтаг померла у рік створення Facebook мені складно уявити як би вона комуніківала в наших умовах, але якщо вам є що сказати цьому світові, фотографія ввам точно допоможе.

Наостанок нагадаю, що я є стилістом та продюсером іміджевих зйомок і організую такі речі від А до Я. За потреби пишіть у телеграм +380675384713.

Ваша Стилістка Ірина Курашина.

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s

%d такие блоггеры, как: