Тренд: Пауер Дресінг

Хто легалізував поєднання кросівок із діловим костюмом і коли? Що таке тренд power dressing, звідки взявся і навіщо він вам? Читайте далі. Там ще й фільми в яких історію тренду можна прослідкувати…

Сьогодні я починаю публікувати статті ублозі на сайті Kurashyna.com українською мовою. Підтримайте мене будьласка. Репости тексту вітаються, бо у статті наведені  класні фільми, що ілюструють історію тренду power dressing.

POWER DRESSING, або одяг, що підкреслює силу, рішучість та право на автентичність, любов до власного тіла та повагу до особистості сучасної жінки.

Цей глобальний тренд набув актуальності в останні 5 років, мабуть з часів боротьби за посаду президента США кандидатки Гіларі Клінтон у 2016. Тоді таблоїди розбирали на символи та історичні паралелі кожен її образ.

https://www.interfax.ru/

У 2018 Леді Гага прйшла на церемонію вручення премії «Жінки в Голівуді» у гіпертрофовано об’ємному костюмі від Marc Jacobs. Тоді вона зізналася, що хотіла вдягти сукню, але у цей час соціальні мережі здригалися від викриттів імен продюсерів, які гвалтували акторок, вона вирішила своїм вбранням показати, хто насправді керує цим світом: «Я хотіла повернути владу до своїх рук. Сьогодні я головна».

Зараз прояви тренду ми бачимо у моді на костюми двійки та трійки (з жилетами), оверсайзність та чоловічий крій піджаків, жилети з сорочками, цитати стилю мілітарі в жіночому одязі (як то накладні кишені з клапанами), а також «чоловічі» карго, які нам нав’язливо рекомендують носити з черевиками та босоніжками на підборах, підкреслюючи жіночність силуету.

Потрібна Косультація зі Стилю

У той же час чоловіки на подіумах і не тільки починають цитувати жіночі гардероби, привласнюючи то яскраві кольори вбрання, то спідниці, колготи та мереживо. Гендерні ознаки одягу розмиваються.

Але про що говорить нам цей глобальний тренд? Чи новий він? Аж ніяк ні, тільки меседж змінився.

Якщо ми згадаємо історію, то на початку XX століття борчині за права жінок – суфражистки-  привласнили собі чоловіче вбрання для того, щоб отримати рівноправ’я на всіх рівнях.


Цей рух став одним з передвісників промислової революції, в результаті якої жінка не просто перетворилася на повноцінну економічну одиницю, але й отримала широкі права у суспільстві та родині.

Право голосувати першими у 1893 році отримали жінки Нової Зеландії. Але чи увійшло в той «пакет» право вдягатися зручно? Нажаль — ні.

Дивіться фільм «Суфражистка» (2015) із Кєрі Маліган та Хеленою Бонем Картер у головних ролях. Погляньте на деталі вбрання та побут жінок у ті часи, щоб відчути себе жінкою кінця ХIХ століття.

У 1930х роках, напередодні Другої Світової Війни жінки знов вбралися у чоловічий стрій. Саме в цей час сили набирають ідеї Коко Шанель, з її бретонками (смугастий лонгслів матросів), широкими матроськими штанями, короткими жакетами, які  вийшли на вулиці зі спортивних майданчиків.

У фільмі «Коко до Шанель» э цікаві моменти для розуміння передісторії Power Dressing. Також якщо ви подивитеся на фото Фріди Кало, наприклад, ви також побачите її вбрану у речі a la garçon. У 1939 році журнал Vogue присвятив стилю, побуту та творчості художниці окремий номер. Навіть портрет Фріди в костюмі з обрізаним волоссям є.



Мода на «сильну жінку» протрималася аж до кінця II Cвітової Війни, коли Діор ошелешив світ, втомлений від бойових дій, голоду та смертей, стилем для жінки-квітки New Look.

Наприкінці 1960х виступи за рівні права жінок знов котилися світом. Для розуміння стилістичного контексту  рекомендую телесеріал «Місіс Америка». Він вийшов у 2020 році, у головній ролі Кейт Бланшет. Історія боротьби за права жінок, що його очолювала тоді в США Глорія Стайнем висвітлюється в контексті консервативного жіночого руху домогосподарок лідером якого буда героїня Бланшет. Подивіться на тогочасні прояви power dressing — він має силует хіпі… чи відчайдушної домогосподарки? Подивіться і вирішіть самі!

У 1975 році славетний американський консультант з одягу Джон Т.Молой випустив книгу «Жіночий одяг для успіху». У ній він рекомендував  для успіху на роботі відмовитися від жіночних силуетів, не підкреслювати принади статі. Тоді жіночий одяг для офісу складався із масивних піджаків, спідниць-олівців та светрів під горло. Але дизайнери додали  power dressing і кольорів, і фасонів.


1980х роках на політичному Олімпі Великобританії панувала Маргарет Тетчер. Вона стала не аби яким прикладом для жінок по усьому світу, доводячи, що «слабка стать» може бути ефективною на найвищщих державних посадах і не тільки.

Замовити Іміджеву Фотосесію

Саме на цей період припадає зародження Power Dressing у сенсі, близькому до сучасного. Моя улюблена Меріл Стріп зіграла Тетчер  у фільмі «Залізна леді» (2011). Там є крутий момент про одяг і про те, як іміджмейкери міняли зовнішність першої леді UK. Дуже раджу!

Чи знаєте ви, коли кросівки стали частиною ділового стилю?

У 1980х роках у Нью-Йорку страйкували водії громадського транспорту і десятки тисяч жінок мали діставатися на роботу пішки. Згодом страйки вщухли, а кросівки так і залишилися на ногах офісних працівниць. І першою легалізувала коктейль із кросівок та ділового вбрання ньюйорківка за прошивкою — молода Дона Каран (DKNY).



A тепер згадаймо коди жіночої моди 1980х.:


• широкі плечі
• мода на чоловічі кольори та принти у жіночому діловому костюмі: непримітна клітинка, смужка.
• брючні костюми із оксфордами та челсі
• масивна фурнітура та аксесуари, що підкреслювали радше сексуальність, приховану за удаваною міццю.
• артистично завужена (особливо на контрасті із плечима) талія.
• пояси із блискучим декором в районі живота
• намиста зі штучних перлів та мереживо.


Жінка 1980-90х — не просто лідер. Вона вже виборола всі можливі права і віднині сама вирішує з ким їй бути, байдуже йдеться про роботу чи про особисте життя.

У 1990-2000х кінематограф заполонили жінки-супергерої. Згадайте Сару Конор з «Термінатора»,  «Солдата Джейн», Трініті з «Матриці» тощо. Жінка у гіпертрофовано сексуальному або навпаки чоловічому вбранні чорного кольору розкидає покидьків на право й на ліво. Не дивно, що я і мої подруги хотіли бути схожими саме на них, на тих жінок, що дивляться на чоловіків зверхньо і чхати хотіли на їхній альфа-світ.

Які ж коди у сучасного Power Dressing?

Я жінка і мені байдуже, що ви про мене думаєте і плювати на ваші очікування. Я буду такою якою захочу!

В останні роки офісний стиль навіть у найконсервативніших сферах зазнав змін. Пандемія остаточно розмила кордони і тепер power dressing це спосіб підкреслити особистість, висловити свої переконання, долучитися до певної ідеї або руху.

Жінки вже не мають нікому нічного доводити та самі вирішують з ким бути, як вдягатися на роботу. Більше того, одяг перестав бути класовим, кордони здебільшого зникли.

Саме тому ми можемо вдягти на роботу піджак чоловіка із джинсами зі свого гардероба, сорочку навипуск, накрутити светр на шию, взути човники на шпильках і сказати що це — смарт кежуал, а якщо у вашій компанії інший дрес-код, то я піду працювати в ту, до мою особистість та креативний підхід оцінять.

Та й таке, леді…

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s

%d такие блоггеры, как: